הענות גבוהה להצעה לוותר על המים מרצון:

80% ממושבי תנועת המושבים הגישו את הטפסים לויתור מרצון על הקצאות מים לשנת 2009 בחקלאות לקראת המועד האחרון שנקבע לכך, 20 במרץ.

 

יו"ר אגף המשק בתנועת המושבים, איציק כהן, אמר שעל פי התמונה הכוללת רוב מושבי התנועה נענו להצעה והסכימו להפחית מרצון את הקצאת המים שלהם לשנת 2009 בלבד. היקף ההיענות מגיע על פי הערכה לקיצוץ של 20 מיליון קוב. כל חקלאי שהצעתו לקיצוץ מרצון תענה יקבל באופן אוטומטי פיצוי של 2.5-2.8 שקל עבור כל קוב.

 

תנועת המושבים המליצה לכל החקלאים שמסוגלים לעמוד בקיצוץ להיענות להצעה להפחית מרצון, כדי להבטיח שהפיצוי ישולם באופן מהיר ויכסה על ההפסדים ולא במסלולים האיטיים יותר של הקיצוץ המנהלי.

 

בתנועה פעלו במרץ בנושא , אם בשליחת חוזרים, שיחות ומפגשים אישיים עם ועדי המושבים על מנת שאלה יגישו את הטפסים הדרושים עד למועד שנקבע.

 

מזכ"ל תנועת המושבים, איתן בן דוד, אמר שהפחתת כמויות  המים לחקלאות כבר הגיעה לרמה שגורמת פגיעה של ממש ביצור החקלאי. דבר זה מחייב עדכון והתאמה של גובה הפיצויים לנזק האמיתי, שכן אין כל הצדקה שהחקלאים יישאו על גבם את מחדליהם של מקבלי ההחלטות שלא השכילו לקדם את הפרויקטים של התפלה וטיהור מים במועד.

 

לתנועת המושבים נמסר שעל דעת רשות המסים, על התמיכה בגין הקיצוץ בהקצאות המים לחקלאות לשנת 2009 לא יחול חיוב מע"מ

 

פורסם באתר תנועת המושבים בתאריך 19.3.09

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים